16 Srp 2018

K čemu slouží kamerový průzkum kanalizace?

Ucpané potrubí kanalizace dokáže pěkně potrápit. Pokud se závada neodstraní včas, můžeme očekávat nemilé překvapení v podobě prasknutého potrubí, špatného odtoku a dokonce i vytopení našeho bytu nevábnými splašky, které se usazují v kanalizačním potrubí. Jak tedy zabránit pohromě? Co dělat v případě, že se nám taková situace naskytne? Někdy si s menším problémem poradíme sami, ovšem v případě, že se nám nedaří žádným způsobem potrubí vyčistit, je nejlepším řešením zavolat si firmu, která se touto činností zabývá. Nic tím určitě nezkazíme a ještě si ušetříme nervy.

Pomoc profesionálů

Jestliže se nám ucpe potrubí a my ho opravdu nedokážeme nějakým způsobem vyčistit, vhodné je přivolat pomoc odborné firmy, jejíž zaměstnanci jsou profesionálové na svém místě. Mají za sebou mnohaleté zkušenosti a vědí, jak na to. My bychom se jen trápili a ztráceli nervy.

Takových firem je na trhu spoustu a na nás je, vybrat si mezi nimi tu, která nám vyhovuje po všech stránkách. Například pražská firma BJ servis, která působí na trhu již několik let, se svým zákazníkům snaží vyhovět a pomoci i v nepřetržité NONSTOP službě. Nemusíme se tedy obávat, že o víkendu se při takové nehodě s kanalizací nikomu nedovoláme.

Kamerový systém

Pracovní týmy odborných firem nejdříve posoudí veškerou situaci, použijí kamerový systém, který slouží k tomu, aby se přesvědčili, co způsobilo ucpání potrubí. A mnohdy se tomu ani nechce věřit, co se v potrubí najde. Pomocí kamerového systému se ale také kanalizace a potrubí dá dokonale prozkoumat, zrevidovat a jsou klientům doporučeny možnosti opatření a čištění.

Pražská firma BJ servis, která se touto činností zabývá, doporučuje pravidelný monitoring i jako prevenci.  Díky včasnému zásahu nám pracovníci firmy mohou ušetřit nejen daleko dražší opravy, poškození majetku při nemilé havárii potrubí. Kamerový systém nám může také pomoci při revizi či rekonstrukci staršího domu, kdy je nutné vědět, zda odpady potřebují vyměnit nebo nám poslouží ještě několik let.