16 Srp 2018

Kamerový systém jako pomocník při ucpané kanalizaci

Ano, zní to trochu podivně, ale je tomu tak. Kamerový systém je dnes nedílnou součástí výbavy odborných profesionálních firem, které se zabývají čištěním kanalizace. V případě, že si vyžádáme pomoc odborníků, jsou nejdříve jejich kroky směřovány k hledání příčiny ucpaného potrubí. To se může ucpat nejrůznějšími způsoby. Nám pak doma nebo v kanceláři či veřejných prostorách neodtéká voda, splašky atd. Vzniká tak problém, který se musí okamžitě řešit, neboť hrozí jedna nehezká a nemilá pohroma, v podobě prasknutého potrubí, které nám může způsobit nemalé škody a nepříjemnosti.

Firma BJ servis, která má sídlo v Praze provádí například kamerové zkoušky nejen pro soukromý sektor, ale také pro státní instituce, firmy i bytová družstva. Jejich profesionální odborný tým má bohaté zkušenosti a dokáže si poradit i s tím největším problémem v kanalizaci. Na jejich mnohaleté pracovní znalosti v oblasti čištění kanalizace se můžeme stoprocentně spolehnout a s dobrým pocitem usínat. Nepříjemnosti, které by vznikly v případě, že bychom se snažili závady na potrubí odstranit svépomocí, mohou vést až k velkým škodám na majetku. A jistě je pro nás přijatelnější, zavolat si odborníky, než počítat vzniklé škody.

Pracovníci firmy BJ servis také svým klientům doporučují provádět kamerový systém pravidelně. Jde o formu prevence, která nám zaručí, že potrubí je v pořádku. Měli bychom si ale také uvědomit, že kanalizační potrubí není odpadkový koš, a že do něj nepatří například zbytky jídla nebo dětské pleny. Takovéto spláchnuté věci vždy způsobí velké problémy v podobě usazenin, které se spojí s mastnotou a vzniká pak místo, které zatvrdne a nepropustí žádnou vodu. Místo se ucpe a v horším případě dokonce potrubí praskne. Pomocí kamerového systému jsou pracovníci firem schopni celou situaci analyzovat a navrhnout optimální řešení.

Ovšem nemusí být problém ucpané kanalizace jen v nesprávném používání odpadních trubek. Potrubí může být také prorostlé kořeny stromů, které pak brání pohodovému odtoku splaškové vody. Po zachycení i některých nevhodných předmětů do kanalizace je problém na světě. Kamerový systém i tady může bez problému odhalit příčinu neprůchodnosti potrubí a i v tomto případě odborníci například z firmy BJ servis navrhnou nejlepší řešení.