07 Čvn 2021

Čištění kanalizace Praha 4

Problém zvaný ucpaná kanalizace není jen problémem oblastí se zanedbanými hygienickými návyky. Je to zcela běžná situace, která může potkat jakoukoliv domácnost. S menšími problémy si určitě poradí člověk sám, ale ty větší není radno podceňovat a tady je daleko lepší, a hlavně výhodnější obrátit se na služby profesionálů. Čištění kanalizace Praha 4 je jednou z možností, kam se obrátit v případě, že se vyskytne problém s neprůchodností potrubí. Profesionálové vždy ví, jak se k takovému problému postavit, co je potřeba udělat hned a co může chvíli počkat, zkrátka čištění kanalizace s odborníky se vždy vyplatí.

Jaké jsou příčiny ucpané kanalizace

Tady se dá jednoznačně říci, že ve většině případů je příčinou ucpaného potrubí a kanalizace především vhazování předmětů, které do kanalizace nepatří. Jsou to zbytky jídla, které jsou mastné a tuky se nikterak nerozkládají, ba naopak. Usazují se a společně s jinými předměty, které jsou ve vodě nerozpustné, tvoří zatvrdlou krustu, která pak brání v pravidelné průchodnosti kanalizace. K dalším nevhodným předmětům v potrubí patří vlhčené ubrousky, dětské pleny, a dokonce i hygienické potřeby.

Jak se rozpozná ucpaná kanalizace

Pokud se bytem šíří nepříjemný zápach, který trvá několik dní a majitel neví, co je příčinou, je to známkou ucpaného odpadu. Stejně tak je to i v případě splaškové vody, která špatně odtéká nebo se dokonce vrací. Voda nemá kam odtéci, nebo má jen velmi málo prostoru k tomu, aby odtekla tak, jak by měla. V případě, že nepomůže ani jednoduchý způsob čištění, tedy pomocí gumového zvonu, je třeba povolat odbornou firmu. Odborníci specializovaných firem, které nabízejí své služby v oblasti čištění kanalizace a čištění ucpaného potrubí dobře ví, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně. Mají k tomu vše potřebné, a aby dokázali rozpoznat pravou příčinu ucpané kanalizace, používají kamerový systém. Je to v podstatě sonda, která je zavedena do potrubí a hledá se příčina. V mnoha případech se také může stát, že příčinou neprůchodnosti může být prasklé potrubí nebo prorostlé kořeny stromů, které zabraňují splaškové vodě odtékat. A podceňovat takový problém se opravdu nevyplácí.