07 Čvn 2021

Čištění odpadů Praha východ

Potýkáte se často s ucpanou kanalizací? Máte problém s odtokem splaškové vody v domácnosti? Pak je tento článek určen právě vám!

Ucpaná kanalizace nebo ucpaný odpad v domácnosti není ničím výjimečným. Může se to stát každému a příčin je hned několik. V každém případě je většinou nutné oslovit profesionální firmu, která má čištění kanalizace v popisu práce.

Profesionálové disponují vším, co je k takové práci potřeba a zvolí vhodný postup čištění. Všechny metody čištění odpadních vod se dělí na mechanické metody, chemické čištění, tepelné a hydrodynamické čištění. Volba metody závisí na místě ucpání, materiálu kanalizačního potrubí a síle ucpání.

Čištění odpadů Praha východ – spolehlivost, profesionalita a kvalita poskytovaných služeb.

Jaké jsou příčiny ucpaného potrubí?

Ucpané potrubí je velmi nepříjemnou záležitostí, která se musí co nejdříve řešit, protože zanedbání může způsobit vážné problémy. Hlavním důvodem vzniku ucpání v kanalizačních potrubích jsou usazeniny na vnitřním povrchu, které jsou tvořeny tukem, drobnými zbytky potravin, vlasy a dalšími věcmi. Pravidelné čištění kanalizačního potrubí je proto nezbytným postupem.

Příčin je několik:

  • Materiál potrubí – po několika letech používání i materiál může být důvodem ucpání kanalizace. Nejenže se na jeho vnitřních stěnách usazují různé látky a tukové nánosy, ale materiál je po letech používání potřeba také vyměnit.
  • Nesprávná instalace kanalizace – pokud je potrubí vedeno s ostrými zatáčkami, s nesprávným sklonem a chybnými výpočty hydrodynamických charakteristik, s největší pravděpodobností se objeví problém v podobě ucpané kanalizace.
  • Kanalizace vedená v nedostatečné hloubce zamrzá za chladného počasí nebo může být přemístěna při posunu půdy.
  • Dalším důvodem ucpané kanalizace jsou i prorůstající kořeny stromů.
  • Do odpadu se vhazují zbytky jídla, hygienických potřeb, vlhčených ubrousků.

Neodtéká vám odpadní potrubí, tak jak by mělo? Šíří se vaší domácností nepříjemný zápach stále častěji? V takovém případě se s největší pravděpodobností jedná o ucpané potrubí nebo ucpanou kanalizaci.

Prevence je klíčem k bezproblémovému fungování systému a pomáhá předcházet tvorbě velkých blokád. Dříve nebo později se každý může setkat s takovým problémem, jako je ucpání potrubí, takže je lepší vědět předem, jak jej vyčistit nebo co v takovém případě dělat. Každopádně zavolat profesionální firmu je nutné, aby se problém neopakoval znovu. Například firma BJ servis nabízí své odborné služby v oblasti čištění kanalizace, a to zejména v oblastech Velké Popovice, Mnichovice, Říčany, Úvaly, Kostelec na Černými lesy, Čelákovice, Klecany, Odolena Voda, Brandýs nad Labem, Kostelec nad Labem, Zeleneč.