15 Čvn 2018

Problém s ucpanou kanalizací

Určitě jsme se všichni setkali s nepříjemnou situací, kdy se nám ucpal odpad nebo v horším případě se dostavil i problém s ucpanou kanalizací. Důvodů, proč se nám tohle stane je mnoho. Je třeba jim samozřejmě předcházet, ale někdy se nám prostě nevyhnou a máme vždy nutkavou potřebu si vše udělat sami. Odstranit usazeniny v potrubí či sifonu od dřezu není přece taková hrůza. Opak je ale pravdou.

Pokud se jedná pouze o jednorázovou záležitost, máme možnost poradit si sami třeba s běžně dostupnými prostředky či klasickým „zvonem“. Pokud jde a o problémy trvalejší, je na místě, zavolat si pomoc. Pražská firma BJ servis s.r.o. je spolehlivým partnerem pro tyto problémy. Vždy jsou připraveni na nepříjemné situace, poradí nám, jak z toho začarovaného kruhu ven, doporučí možné řešení a hlavně, udělají tuto nevábnou práci za nás.

Ucpaná kanalizace nebo ucpaný odpad se dá také dobře prověřit kamerovým systémem. Provádí se tak revize kanalizace, určí se také přesná příčina problému atd. Tyto kontroly jsou vhodné i do malých a úzkých potrubí. Kamera nám ale pomůže i při dalším řešení problémů. Patří sem opravy kanalizace, zkoušky těsnosti kanalizace a přípojek, zaměření problémů, trasování kanalizace i tlakové zkoušky.

Nicméně bychom měli o odpadní potrubí alespoň trochu pečovat. Podceňovat tuto činnost se nemusí vyplatit. Nejen že si zaděláváme na průšvih v podobě vytopeného bytu nebo nepříjemného zápachu, ale mohli bychom se také dočkat i úplné výměny potrubí. Díky zatvrdlým usazeninám, které se musejí odstranit tlakovým čištěním, může dojít i k popraskání potrubí a následná výměna není zrovna za pět minut a za hubičku.

Proto bychom se měli pozastavit nad tím, co vlastně do odpadu vylijeme. Zbytky jídla, tuky a toaletní potřeby tam rozhodně nepatří. Z těchto tří příčin se kanalizace zanese nejčastěji.

O pomoc můžeme požádat specializované firmy, které nám pomohou odstranit potíže s ucpaným odpadem nebo neprůchodnou kanalizací. Jednou z nich je i firma BJ servis s.r.o., která sídlí v Praze. Navíc se na tyto profesionály můžeme obrátit kdykoliv, třeba i o víkendu, jelikož mají havarijní pohotovost NONSTOP.

Na škodu určitě také není, udělat čas od času kontrolu či revizi kanalizace. Předejdeme tak případným problémům s ucpanou kanalizací. Zabere nám to minimum času, ušetří čas, nervy a koneckonců i peníze.