30 Kvě 2020

Monitoring kanalizace

I při nejvhodnějším provozu kanalizačních a jiných odvodňovacích systémů zůstávají na stěnách trubek organické a anorganické usazeniny, které způsobují neprůchodnost potrubí. V důsledku jejich vrstvení je tedy průřez trubek snížen a pokud není kanalizační síť včas vyčištěna, hrozí protrhnutí kanalizačního potrubí nebo jiné nehody. V případě ucpání kanalizačního systému je nutné povolat odborníky, například pracovníky firmy BJ servis, kteří ví, jak na to.

Kontrola propustnosti potrubí se provádí pomocí kamerového systému, jejímž hlavním prvkem je videokamera s vysokým rozlišením a jasným osvětlením. Kamera se pohybuje potrubím pomocí tlačného kabelu. Monitoring kanalizace tak ujasní přesnou příčinu problému v kanalizaci. Dále je takový pravidelný monitoring kanalizace určen k tomu, aby se těmto nepříjemnostem předcházelo. Měli bychom si hlavně uvědomit, že do odpadu nepatří dětské pleny, zbytky jídla a jiné předměty, které nejsou ve vodě rozložitelné, a navíc obsahují tuky a mastnotu, takže se doslova nalepí na potrubí. Tím zablokují průchodnost potrubí a dochází k již zmíněným problémům. Vyhnout se jim můžeme také pravidelným monitoringem kanalizačního potrubí, jenž nám může zjistit, zda je vše v pořádku a nehrozí nám ucpané potrubí.

Profesionální pracovní tým firmy BJ servis má bohaté zkušenosti v této oblasti a nemusíme se bát, že by nás v tak nepříjemné situaci nechali na holičkách. Provádí nejen monitoring kanalizace, ale také pravidelnou revizi kanalizačního potrubí a poradí si i s těmi nejsložitějšími případy.