08 Bře 2018

Co do kanalizace nepatří?

Určitě se všichni alespoň jednou setkali s ucpaným odpadem. Ať už je to špatně odtékající dřez v kuchyni, či sprchový kout v koupelně nebo ucpané wc, protože jste tam omylem hodili dětskou plenu. Nejenže jsou to nepříjemné záležitosti, ale vzniklé problémy nám mohou zadělat i na další.

Všichni jistě víme, že olej nebo jakýkoliv tuk se s vodou moc nekamarádí. Na hladině vytvoří film, který je pak velmi obtížné odstranit.

Pokud použitý olej nebo tuk prostě vlijeme do dřezu, zaděláváme si na pořádný problém. Mastnota se poté usazuje na stěnách, na které se pak lepí zbytky potravin a nečistot. Vnitřní profil potrubí se tím pádem zmenší a odtok či kanalizace se může tak ucpat. Tuk zkrátka vytvoří jakousi zátku, která pak v potrubí dělá neplechu. Následuje čištění kanalizace a odstranění ucpaného a znečištěného potrubí, což v mnoha případech zvyšuje provozní náklady. V takovém ne zrovna příjemném případě je vhodné zavolat si odbornou firmu, která nám spolehlivě pomůže odstranit vzniklé nepříjemnosti s ucpanou kanalizací. Pražská firma BJ servis s.r.o., která nabízí své služby také NONSTOP, to znamená i o víkendu, se zaměřuje zejména na Prahu a okolí a středočeský kraj.

Dalším, možná daleko nepříjemnějším problémem jsou zbytky jídla, které se zachycují v kanalizaci. Ty se totiž samovolně rozkládají a vzniká přitom velmi nepříjemný hnilobný zápach. Mnozí si prostě myslí, že vhazovat potraviny do záchodové mísy nebo prostě jen nějak vylít do dřezu je zcela normální způsob, jak se zbavit nechtěného jídla. Opak je však pravdou a tady je čištění kanalizace nezbytností. Tato situace je totiž skvělým podhoubím pro různé bakterie, ale je to i lákadlo pro hlodavce, kteří jsou jak známo zdroj přenosných nemocí.

Není to jen o jídle

Že to není jen o zbytcích jídla asi připomínat není třeba. Do kanalizace rovněž nepatří různé léky a chemické prostředky, jako například ředidla, barvy, aj. Nejenže jsou nebezpečné, ale nesvědčí to ani životnímu prostředí. Všechny tyto látky se usazují a čistírna odpadních vod je pak vytížená na 200%. Pokud tedy chceme naši přírodu ušetřit, nedělejme jí to, co nechceme aby dělala ona nám.

No a asi největším problémem ucpané kanalizace je vhazování použitých dětských plen a jiných hygienických potřeb do wc mísy. Na čištění kanalizace si pak musíme pozvat odbornou firmu, která se ucpaným potrubím zabývá, protože tohle už určitě sami nezvládneme.

Nápomocná při čištění kanalizace nám může být kupříkladu firma BJ servis s.r.o., která má své pole působnosti v Praze, Praze a okolí a ve středočeském kraji. Nabízejí kvalitní a zejména rychlý servis. Jejich velkou předností je služba NONSTOP, tedy i o víkendu.

Případů, kdy se nám ucpe kanalizace, je spoustu. Od těch výše uvedených až třeba po spadlé předměty, které v kanalizaci uvíznou. Základ každého čištění kanalizace samozřejmě je dostat uvízlé předměty ven. Spolehlivým partnerem pro tyto případy může být pražská firma BJ servis s.r.o., která nám od nepříjemných chvil určitě pomůže a to i v sobotu a neděli. Firma totiž pracuje NONSTOP.  S firmou BJ servis s.r.o. se totiž nemusíme obávat vytopeného bytu z důvodu ucpaného potrubí.