30 Kvě 2020

Čištění odpadu

Ucpaný odpad není nic příjemného a jistě jsme to zažili alespoň jedenkrát. Pokud tedy voda neodtéká z dřezu či vany, pokud se nám splašková voda dokonce vrací, například na WC, máme značný problém. Mohlo se stát, že se do odpadu dostaly dětské pleny, rulička z toaletního papíru, hygienické potřeby, ale i zbytky jídla. Všechny tyto věci do odpadu zkrátka nepatří a pokud se v něm nachází, mastnota a další “suvenýry” mohou vytvořit na stěnách potrubí krustu, která po nějakém čase doslova ztvrdne, a tudíž nepropustí zbývající splaškovou vodu dále do kanalizace.

Některé problémy s ucpaným odpadem si dokážeme jako laikové vyřešit sami. Můžeme si zakoupit běžně dostupné chemické přípravky, kterými za pomoci horké vody uvolníme onu nevábnou překážku v potrubí. Tento pokus můžeme opakovat i několikrát. Pokud se nám ale problém nepodaří odstranit, musíme si na pomoc zavolat odbornou firmu. Na trhu dnes existuje mnoho spolehlivých firem, které se čištěním odpadů zabývají. Mezi ně patří i pražská firma BJ servis, která nabízí své profesionální služby v této oblasti, a to od čištění odpadů, pravidelný monitoring kanalizace přes kamerový průzkum kanalizace až po revizi kanalizačního systému.

Čištění kanalizace se mimo chemické čištění provádí vysokotlakovou vodou, což je velmi účinný, levný a téměř bezpracný způsob, jak se zbavit nežádoucích předmětů v kanalizaci a jde zřejmě o nejlepší způsob, jak vyčistit odpad v domácnosti