06 Bře 2019

Čištění kanalizace

Určitě jsme se všichni ocitli v nepříjemné situaci, kdy bylo potřeba vyčistit ucpaný sifon umyvadla, vany či kuchyňského dřezu.  Neskutečně páchnoucí a slizký obsah se na nás může kdykoliv vyvalit a doslova zaneřádit místnost a v těžších případech i celý byt. Čištění kanalizace a odpadů je proto důležitou součástí pravidelných kontrol potrubí, které pojímá splaškovou vodu. Určitě bychom situaci s ucpanou kanalizací neměli nijak podceňovat a svěřit svůj problém profesionálům, například z firmy BJ servis. Odborné a praktické zkušenosti těchto profesionálů jsou velmi vítané a překvapit je vlastně nemůže žádná situace. Jde jen o to, jak si s tím dovedou poradit.

Musíme si ale také uvědomit, že ucpaný odpad nebo rovnou celá kanalizace je bohužel naše lhostejnost a fakt, že se v kanalizaci nacházejí předměty, které tam vlastně nemají co dělat. Dřez, umyvadlo nebo vana je určena pouze k tomu, aby se vypustila pouze znečištěná voda. Mnohdy se stane, že se v kanalizačním potrubí doslova zaseknou zbytky jídla, které jsou mastné a snadno se z nich stane mazlavá krusta. Také kanalizace z wc není odpadkový koš. Možná se bude někdo divit, ale podle vlastních zkušeností odborných pracovníků firmy BJ servis, se v takové kanalizaci nacházejí dětské pleny, noviny a časopisy, které se nestačí nijak rozložit, opět zbytky jídla a bohužel i hygienické potřeby. Všechny vyjmenované předměty do odpadu vůbec nepatří, protože ve spojení právě s mastnotou tvoří později zatvrdlou hroudu něčeho, co pak spolehlivě nepropustí doslova ani myš.

Čištění kanalizace a odpadů se tak stává noční můrou a je třeba čistit toto potrubí pravidelně. Nemůže se nám pak stát, že nám nebude odtékat dřez nebo sprchový kout nebo co je horší, nebudeme moci dokonale spláchnout wc.