21 Čvc 2021

Čištění kanalizace Praha 8

Jak dobře vyčistit kanalizaci nebo potrubí

Každý se alespoň jednou setkal s problémem ucpaného potrubí. Není to samozřejmě nic příjemného, a dokonce to může člověka i trochu nebo hodně potrápit. Co dělat v případě, že potrubí neprotéká tak jak má? Například odborníci firmy BJ servis dobře ví, jak na to.

Než majitel bytu zavolá odborníky, kteří v tomhle mají s čištěním kanalizace v Praze 8 praktické zkušenosti, může se pokusit problém vyřešit. Postačí k tomu klasický gumový zvon, kterým lze potrubí v kuchyni nebo v koupelně opět zprovoznit. Je to velmi jednoduchý a rychlý způsob, jak si poradit s ucpaným potrubím. Tato metoda je ale jen na nějaký čas a pokud se problém opakuje, je určitě vhodné zavolat odborníky.

Jak se pozná ucpané potrubí

Mnozí si myslí, že nad problémem ucpaného potrubí se může mávnout rukou. Praxe ale ukáže, že tento nedostatek se nevyplatí podceňovat. Pokud se tedy bytem šíří nepříjemný zápach, pokud voda z vany nebo sprchového koutu či ze dřezu neodtéká, tak jak by měla, je třeba mít se na pozoru. Právě toto jsou signály ucpaného potrubí a je třeba jednat. V případě, že se o tuto skutečnost člověk nebude zajímat, hrozí, že voda jednoduše přeteče ze dřezu nebo potrubí praskne vlivem tlaku. Katastrofa, která pak nastane, není v žádném případě příjemná.

Jaké jsou příčiny ucpaného potrubí nebo ucpané kanalizace

Samozřejmě, že důvodem tohoto problému je především vhazování nežádoucích předmětů do potrubí, do wc mísy nebo do dřezu. Jsou to většinou zbytky jídla, které obsahují mastnotu, dále pak jsou to vlasy po koupeli, hygienické potřeby nebo dokonce dětské jednorázové pleny nebo vlhčené ubrousky. Tohle všechno do odpadu nepatří. Společně s tukem se může vytvořit neprůchodná stěna, která zabraňuje úspěšnému protékání vody. V neposlední řadě může i za ucpané potrubí stáří materiálu, ze kterého je potrubí vyrobeno. Dnes lze ale většinou realizovat rozvody vody třeba v umělohmotných trubkách, které jsou odolné i proti mrazu.

Čištění kanalizace Praha 8 – spolehlivě řeší BJ SERVIS PRAHA!