21 Čvc 2021

Čištění kanalizace Praha 6

Ucpané potrubí a jak úspěšně odstranit takový problém

Ucpané potrubí je běžným problémem domácností. Může se to stát kdekoliv a kdykoliv, a tak je nutné najít spolehlivé řešení. Jedním z nich je samozřejmě i vyřešit problém po svém. Postačí například obyčejný gumový zvon, který je k tomu určený. Jenže někdy tato metoda nestačí.

Kdy je potřeba zavolat odborníky?

V mnoha případech se ale stává, že se problém s ucpanými odpady nebo ucpanou kanalizací opakuje. Je to velmi nepříjemné a lidé si někdy nedovedou poradit. Pokud nepomůže ani výše uvedený gumový zvon, je problém někde jinde a tady je potřeba pomoc odborníků. Specialisté firmy BJ servis, jsou odborníci na slovo vzatí a rychle si poradí zásahem s názvem čištění kanalizace Praha 6. I odborníci radí, že existuje několik způsobů, jak ucpané potrubí zprůchodnit, je však mnohem snazší dodržovat opatření, která vylučují výskyt zablokování v kanalizaci. Ovšem pracovníci takových firem mají své praktické zkušenosti a rady, jak se dá všechno dobře zvládnout.

Jak poznat ucpané potrubí

  • výskyt nepříjemného zápachu pocházejícího z odtokového otvoru dřezu nebo jiného vodovodního potrubí
  • pokles tlaku vody v systému
  • zvýšená hladina vody v toaletě
  • voda neodtéká z umyvadla nebo z vany tak, jak by měla

Jaké jsou příčiny špatně odtékajícího potrubí

Příčin je mnoho. Mezi nejčastější patří zejména vhazování nevhodných předmětů do potrubí, které pak blokují odtok. Následně se k tomu přidá tuk, mastnota a zbytky jídla, které se pak na takových předmětech usadí a po nějaké době je průnik vody minimální. Tady vznikají problémy s ucpaným potrubím nebo nakonec i ucpanou kanalizací. Každopádně je potřeba preventivně potrubí a kanalizaci čistit, protože se pak člověk vyhne nepříjemným situacím v podobě potopy a zápachu.

Čištění kanalizace Praha 6 zvolte jistotu a volejte BJ SERVIS!