21 Čvc 2021

Čištění kanalizace Praha 5

Na trhu služeb je mnoho firem, které nabízejí své profesionální služby v oblasti ucpané kanalizace nebo ucpaného potrubí v domácnosti. Pokud se vyskytne jakýkoliv problém v této oblasti, je určitě na místě povolat na pomoc odborníky. Majitel bytu nebo domu má tak jistotu, že práce proběhne bez problémů, a navíc se člověk zbaví nepříjemného zápachu nebo špatně odtékající vody. Ucpané potrubí nebo ucpaná kanalizace není totiž nic příjemného.

Klasické a moderní metody čištění kanalizace

Každý má na takový problém, jako je ucpané potrubí nebo ucpaná kanalizace, nejrůznější metody, aby neprůchodnost byla odstraněna. Odborné firmy si umějí poradit, a tak pro ně nebude žádný případ neznámý a neúspěšný.

Drobnější nedostatky lze eliminovat pomocí pístu nebo improvizovaných prostředků v domácnosti a profesionálové nejsou potřeba. Ovšem v pokročilých případech je již nutné proplachování kanalizace pomocí hydrodynamického zařízení. Potrubí se propláchne vysokotlakou vodou.

Vroucí voda a gumový zvon je dalším vhodným prostředkem pro odstranění problému. Kupodivu je to ve většině případů právě tato jednoduchá „staromódní“ metoda, která pomáhá vyřešit problém zablokování ucpaného potrubí. Chemikálie jsou rovněž vhodnými prostředky, které zahrnují hydroxid sodný. Mechanické metody se provádí pomocí speciálního zařízení pro čištění kanalizačního systému.

Profesionální firmy, které se zabývají čištěním kanalizace, disponují i moderním vybavením nebo kamerovým systém, který je velkým pomocníkem. Jen tak se dá totiž dobře určit příčinu ucpaného potrubí.

Jaké jsou příčiny ucpané kanalizace

K zablokování kanalizace může dojít z různých důvodů. Nesprávný provoz kanalizačního systému je jedním z největších problémů. Někteří lidé používají potrubí a kanalizaci jako žlab na odpadky, a tak se v potrubí nachází domácí odpad, zbytky jídla, plastové sáčky, papír atd. Blokují průřez potrubí a zastavují tok odpadních vod.

Vlákna z látky, vlasů, kousků toaletního papíru, vlhčených ubrousků, chlupů zvířat se drží na hrubém vodním kameni na stěnách potrubí a díky mastnotě, která je do potrubí vpravena právě díky vhazování zbytků jídla, se tuhnutím vlivem nižších teplot usazuje a hromadí také na vnitřních stěnách potrubí.

Ovšem potrubí může být také zastaralé a materiál bývá také časem opotřebovaný. Mnohdy jsou příčinou neprůchodnosti potrubí i prorostlé kořeny stromů, a tak znemožňují volný průnik splaškové vody v kanalizaci.

Čištění kanalizace Praha 5 – i v této části Prahy si poradíme se vším!