23 Led 2019

ČIŠTĚNÍ KANALIZACE

Určitě jsme se všichni alespoň jednou setkali s případem, kdy jsme měli ucpaný odpad nebo rovnou celou kanalizaci. Není to záviděníhodná situace a jistě se nevyplatí ucpaný odpad nikterak podceňovat. Pokud se jedná pouze o jednodušší stav, který představuje pouze ucpaný kuchyňský dřez, můžeme si pomoci čistícími prostředky, které jsou běžně k dostání v obchodech. Firma BJ servis navíc ještě v takových případech doporučuje celkové čištění potrubí a pak samozřejmě preventivní čištění alespoň jednou za měsíc. Budeme mít tak jistotu, že se nám nestane další nepříjemná příhoda s ucpaným odpadem.

Čištění kanalizace by mělo být samozřejmostí, jako vynášení odpadkového koše. Je to práce jako každá jiná, ale samozřejmě ji nemůže dělat každý. Není to totiž zrovna dvakrát příjemná záležitost, ale aby vše fungovalo tak, jak má, je k tomu potřeba opravdový profesionál. Pracovníci firmy BJ servis mají nejen odborné a mnohaleté zkušenosti, ale dovedou si poradit i s tím největším problémem. Bohužel mnoho domácností podceňují čištění kanalizace a domácího odpadu. Splašková voda, která se smíchá s odpadem z WC může napáchat mnoho škod, a to zejména v případě, že si pleteme odpadní potrubí s odpadkovým košem.  Lidé mnohdy vhazují do odpadu nejen zbytky jídla, ale dokonce i dětské jednorázové pleny a tím dokonale ucpou celé kanalizační potrubí. Vše, co do kanalizace nepatří se na sebe nalepí a spolu s dalšími látkami vytvoří nakonec zatvrdlou krustu, která zabraňuje průtoku splaškové vody. Potrubí se pak ucpe a problém je na světě.

Objednat si spolehlivou firmu na čištění kanalizace, například pražskou firmu BJ servis, a to i toho preventivního, je jistě na místě. Vyhneme se tak nepříjemným situacím například vytopeného bytu díky ucpanému odpadu v kuchyni. Mnoho firem také zajišťuje nonstop servis, protože havárie prasklého potrubí, které vzniklo díky ucpané kanalizaci zejména o víkendu, je opravdu nemilé. Dnes mají firmy na čištění kanalizace dostupné moderní metody, přístroje, jako například motorové frézy nebo výkonné průmyslové vysavače. Díky tomu je čištění kanalizace jednodušší a zkušení pracovníci tento servis provádějí snadněji a rychle.